Mokslas ir mokykla

Naujausiame žurnalo numeryje:

Mokslas ant scenos. Straipsnyje rašoma apie šį tęstinį projektą, kuris per keliolika metų išplito visoje Europoje. Tokiuose festivaliuose dalyvauja mokytojai ir moksleiviai, vyksta konkursai, demonstruojami efektingi mokslo eksperimentai. Geriausių pasirodymų autoriai kviečiami apsilankyti kitų šalių mokslo festivaliuose.

Kosmologijos naujienos. Mokslininkai vis dar negali paaiškinti, kaip atsirado mūsų Visata ir kodėl ji plečiasi greitėdama. Kalbama, kad egzistuoja Tamsioji materija ir Tamsioji energija, tačiau kaip jas pamatyti ar užregistruoti? Apie kosmologijos problemas savo interviu pasakoja mokslininkė Tamara Davis, su kolegomis stebinti supernovas.

Surikatų namai. Jūs turbūt mėgstate žiūrėti „Discovery“ TV kanalo sukurtą realybės dramą apie juokingus žvėrelius, vadinamus surikatais. Jų gyvenimą ir elgesį tyrinėja Kembridžo universiteto mokslininkas Mico Tataovic. Žurnale – interviu apie surikatų sargybinius ir kitas šių žvėrelių visuomenės inovacijas.

Didysis hadronų kolaideris. Šis įrenginys sukėlė daug aistrų ir baimės visame pasaulyje. Ar verta bijoti šio projekto pasekmių, ką mokslininkai tikisi surasti ir kodėl toks svarbus yra Higso bozonas? Apie visa tai ir apie gedimą superlaidžių magnetų sistemoje – dviejuose išsamiuose straipsniuoe, kuriuos parašė CERN‘e dirbantys mokslininkai.

Klimato pokyčiai. Kaip akivaizdžiai pademonstruoti klimato pokyčius klasėje? Žurnale aprašomi keli paprasti, bet intriguojantys eksperimentai šia tema, kuriuos paruošė mokslininkai iš Bristolio universiteto.

Kaip gyvenama kosmose. Antrasis straipsnis apie žmonių gyvenimo kasdienybę tarptautinėje kosminėje stotyje, besisukančioje aplink mūsų planetą.

Taip pat numeryje: kaip pagerinti pieną katėms ir pasigaminti pieną be laktozės; nanotechnologijų eksperimentai mokykloms; kaip tampama mokslo žurnalistu.

R. Maskoliūnas

 

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą