Video naujienos

Jūrų gyvatės gamins elektrą

Technologiją tobulinanti kompanija „Checkmate Seaenergy Ltd” šiuo metu atlikinėja eksperimentus su 8 metrų ilgio prototipu baseine. Įmonės vadovas Paulas Austonas teigia, kad prietaisas veikia, ir ieško investuotojų, kurie skirtų 7 mln. svarų sterlingų sukurti didesnei jo versijai bandymams jūroje.
„Didžioji Britanija yra žinoma dėl savo patirties inžinerijoje, ir visų partijų politikai ragina kompanijas pateikti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių technologijų projektus, kuriuos būtų galima parduoti visame pasaulyje, – sako jis. – „Anakonda” – tai išradimas, keičiantis nusistovėjusį mastymą ir galintis padėti vyriausybei pasiekti užsibrėžtus tikslus, mažinant aplinkos taršą anglies dvideginiu”.
Vienas išradimo bendraautorių, dizaino konsultantų kompanijoje „Atkins” dirbantis prof. Rodas Rainey‘us šioje srityje specializuojasi keletą dešimtmečių.
„Bangų energijos grožis – tai jos pastovumas. Tačiau čia slypi problema: atšiauriose jūros sąlygose prietaisai ilgainiui susidėvi. To tarpu „Anakonda” yra nemechaninė. Ji daugiausia pagaminta iš gumos, natūralios medžiagos, turinčios natūralų atsparumą lankstymui, todėl jai užtenka vos kelių judančių dalių”, – sako jis.
Anaconda
„Anakondą” kūrėjai bando 274 m ilgio rezervuare, kuris yra didžiausias toks rezervuaras Didžiojoje Britanijoje: čia galima atkurti natūralias vandenyno paviršiaus sąlygas. Šaltinis: Mail Online
Ilgalaikiuose kompanijos planuose – šimtai tokių prietaisų, įrengtų toli nuo kranto regionuose, kur didelės bangos, pavyzdžiui, šiaurinėje Škotijos dalyje. Pusšimtis normalaus dydžio „Anakondų” – kiekviena siektų 200 metrų ilgio – galėtų aprūpinti elektra 50 tūkstančių namų.
Atvirojo universiteto energetikos ekspertui prof. Godfrey‘ui Boyle‘ui technologija atrodo perspektyvi, tačiau prieš tai jos autoriams dar reikės išspręsti nemažai problemų, pradedant reikalingo kapitalo paieška ir baigiant techniniais „Anakondų” patobulinimais: prietaisus reikės parengti taip, kad jie ne tik atlaikytų dešimtmečius „jojimo” bangomis, bet ir būtų pigūs įdiegti bei prižiūrėti.
BBC News

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą