Internetas neprivalo būti „plokščias“
Melburne įsikūrusios bendrovės „ExitReality“ atstovai sako, kad jų programa leidžia vartotojams bet kurią įprastinę svetainę paversti trimate aplinka, kurioje žmogaus susikurtas virtualus antrininkas (avataras) gali vaikščioti ir susitikti su kitais tos svetainės lankytojais.
Anot kompanijos įkūrėjo Danny Stefaničiaus, iki šiol tokią galimybę internautams suteikdavo tik specializuotos virtualios realybės svetainės („Second Life“), arba kai kurių internetinių žaidimų tinklalapiai („World of Warcraft“).
„ExitReality toli peržengia šias ribas. Ji leidžia jums trimatėje erdvėje naršyti ne atskirus tinklalapius, bet visą Žiniatinklį“, – sako jis.
ExitReality įkūrėjas D. Stefaničius pozuoja šalia ekrano, kuriame matyti trimačiame tinklalapyje stovintis avataras.
Naudojantis įrankiu, socialinių ryšių portalai, pavyzdžiui, „MySpace“, tampa virtualiais butais, kuriuose ant sienų kaba fotografijos, o nurodos į draugų tinklalapius vaizduojamos kaip durys į kitus kambarius. Vaizdo klipų dalijimosi portalas „YouTube“ virsta kino teatru, kuriame avataras sėdi šalia kitų vartotojų, tuo metu stebinčių tą patį klipą. Su kitais avatarais vartotojas gali ne tik kalbėtis, bet ir apsikeisti įvairiais gestais.
D. Stefaničius teigia, kad programa paverčia naršymą Internete kolektyvine patirtimi, kuria galima dalintis su draugais ir visais, kuriuos vienija domėjimasis panašiomis temomis.
„Dvimačiame tinklalapyje praleidžia ne daugiau kaip porą minučių, – sako jis. – Tuo tarpu trimatėje aplinkoje šis laikas gali pailgėti iki pusvalandžio, sukurdamas puikias sąlygas tinklalapio savininkams kaip galima labiau sudominti lankytojus“.
Komentarai