Ateities mieste – nė lašo energijos pro šalį
Mieste galės gyventi 50 tūkst. žmonių, veiks 1500 įmonių. Vietoje pastatų fasadų ir stogų – saulės energiją „gaudantys“ skydeliai, gatvėse – baterijomis varomi automobiliai, kuriems nereikės vairuotojų, o visur aplink – gausybė energijos sunaudojimą matuojančių jutiklių. Miesto vėsinimui reikalingos energijos kiekis bus mažinamas keičiant pastatų, gatvių ir žaliųjų plotų orientaciją ir dizainą.
Energiją taupys ir elektrinės transporto priemonės, kurios gyventojus veš nuo durų iki durų – užteks klaviatūra surinkti pageidaujamą adresą ir palaukti, kol atvyks automobilis. Vandens taip pat bus naudojama minimaliai, kad sumažėtų energijos kiekis, reikalingas jam nudruskinti. Visur įrengti jutikliai informuos gyventojus apie energijos sąnaudas, kurias viršijus reikės primokėti.
Miesto gyventojus nuo durų iki durų vežios bepilotės transporto priemonės.
Inžinieriai tikisi, kad miestas sunaudos 75 proc. mažiau energijos, nei įprasta, ir beveik visą ją gaus iš saulės. Kiek mažiau pagelbės vėjo jėgainės ir technologija, kuri šiukšles paverčia degalais.
Tačiau tai kol kas – tik teorija, kurią patikrinti praktiškai yra vienas pagrindinių projekto tikslų. Eksperimentas tęsis ir po 8 metų, kai statybos bus baigtos: čia veiks inovacijų centrai, kurie bandys naujas technologijas.
Tipiška miesto gatvė, apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių.
Netoli Abu Dabio statomas miestas yra dalis valstybės finansuojamos investicijų programos, kuri, be kita ko, yra skirta užtikrinti, kad Jungtinių Arabų Emyratų klestėjimas nebūtų paremtas tik nafta. Programos vadovai tikisi, kad projektas leis šaliai užimti lyderio poziciją atsinaujinančios energijos srityje.
„Mums nebereikės spėlioti, kaip atrodys ateities miestas“, – sako Polas Dikersonas (Paul Dickerson), JAV Energijos efektyvumo ir atsinaujinančios energijos biuro vadovas. „Abu Dabyje mes galėsime jį pamatyti savo akimis“.
Komentarai