Festivalio naujienos

Gyvybės mokslai festivalyje arba vampyrai ir protonai

XXI mokslo festivalis šiemet pasiūlys atidžiau pažvelgti į gyvąjį, o ypač mikroorganizmų pasaulį. Tai susiję su tuo, kad pastaraisiais metais besivystantys mikrobiomo tyrimai vis labiau stebina mokslininkus. Aiškėja kad nuo organizme gyvenančių mikrobų priklauso mūsų savijauta ir netgi psichinė sveikata. Kita vertus, sugebama bakterijas įkinkyti į žmonėms reikalingą veiklą. Jos gamina žmonėms reikalingas biomolekules (vaistus), gali netgi užgydyti sutrūkinėjusį betoną. Tyrinėdami bakterijų ostrakoidų liekanas, geologai atkuria Žemės evoliucijos eigą. Ekstremofilų tyrimai galbūt leis nustatyti, ar gyvybė į mūsų planetą atkeliavo iš kosmoso, ar gimė vietoje, iš kometomis ir meteoritais atneštų komponentų.
Mokslininkai, biotechnologai sugeba vis geriau pasinaudoti bakterijomis ir virusais, juos modifikuoja, kuria genų terapijos instrumentus bei metodus, naujus baltymus. Galėsite aplankyti pažangiausias laboratorijas kompanijose „TEVA“, „Thermofisher Scientifics“, „Biotechpharma“. Išgirsite apie „Bio City“ – didžiausio Europos biotechnologijų miesto statybas, kuriame veiks genų terapijos centras. Kompanijos „Ekspla“ darbuotojai supažindins su Lietuvoje kuriamais audinių inžinerijos ir regeneracinės medicinos produktų prototipais. Apie čia taikomas nanotechnologijas ir kaip lazeriai naudojami gyvybės moksluose. Sužinosite kodėl vampyrai turėtų bijoti
pagreitėjusių protonų, o biožymenys padeda suprasti nutukimo priežastis. Kaip dirbtinis intelektas praverčia medikams. Tai tik keli pavyzdžiai iš programos, kuri bus paskelbta rugpjūčio pabaigoje.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą