Mokslo naujienos

Jubiliejinio mokslo festivalio intrigos

Šiemet festivalyje svečiuosis Varšuvos M. Koperniko mokslo centro direktorius Robertas Firmhoferis, kuris supažindins su centro reikšme, ugdant įvairaus amžiaus lankytojų smalsumą.  Paskaita ypač pravers mokytojams bei švietimo specialistams. Du šmaikštūs viešųjų ryšių ekspertai iš Didžiosios Britanijos: Mycas Riggulsfordas ir Quentinas Cooperis surengs mokslo komunikacijos seminarus mokslininkams, pedagogams ir studentams. BBC žurnalistas ir mokslo populiarinimo filmų prodiuseris Chrisas Riley papasakos apie naujausias kosminių tyrimų tendencijas pasaulyje. Festivalyje bus parodytas vienas geriausių jo darbų – apie „Apollo“ programą pasakojantis dokumentinis filmas „Mėnulio šešėlyje“.

Šių metų Lietuvos mokslo premijų laureatai paskaitų cikle Lietuvos mokslų akademijoje supažindins visus norinčius su savo darbais: kaip ieškoma vaistų nuo vėžio, kaip tiriama ir rašoma Lietuvos istorija, kuriami nauji vaisių ir daržovių apsaugos nuo gedimo metodai ir t.t.

Ypatingas renginys – rugsėjo 13 d. Kaune įvyksianti tarptautinė mokslo mugė. Joje galėsite pamatyti pirmuosius lietuviškus kosminius palydovus, nepilotuojamus lėktuvus, išmokti suteikti pirmąją pagalbą ir t.t. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pristatys modernią mobiliąją laboratoriją. Festivalio dalyviai susipažins su didžiausia Baltijos šalyse laboratorija ant ratų. Joje gausu moderniausios mokslinės įrangos: mikroskopų, 3D staklių, robotų, lazerinės, astronominės ir kitokios įrangos. Jau nuo rugsėjo keliones po šalies mokyklas pradėsianti laboratorija – ne tik edukacinė parodomoji klasė. Čia mokiniai išbandys tyrėjo darbą – naudodamiesi moksliniais prietaisais, patys atliks įvairių mokslo sričių eksperimentus.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras taip pat pakvies užsukti į pripučiamą planetariumą, kur dalyvių lauks interaktyvi pažintis su Visata ir joje vykstančiais procesais.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą