Mokslo salos Kaune
Mokslo ir technologijų mėgėjai turbūt jau girdėjo, kad po kelerių metų Kaune pradės veikti Mokslo ir technologijų sklaidos centras. Tačiau jau dabar mieste kuriamos įvairios mokslo populiarinimo tradicijos. Rugsėjo mėnesį jubiliejinis Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ pakvies lankytojus į daugiau nei šimtą nemokamų renginių. Tuo pačiu metu vykstančiame naujame projekte, pavadintame „Kauno mokslo archipelagu“, siekiama mokslui ir mokslininkams Kaune skirti dar daugiau dėmesio.
Rugsėjo 14 d. iš senosios Nemuno prieplaukos išplauks laivas, kuriame lektorius Gediminas Kasparavičius su keleiviais bandys atrasti pradingusio Kauno uostamiesčio pėdsakus. O vakare Nemuno saloje kartu su Meno ir mokslo laboratorija pakviesime visus norinčius pažvelgti į dangų renginyje „Signalai“. Jo metu žiūrovai, stebėdami žvaigždynus, įsiklausys į jais sklindančius signalus. Įvairūs personažai žada rugsėjo vėsa dvelkiantį filosofinį, poetinį ir, žinoma, astronominį pasivaikščiojimą dangaus skliautais. Kadangi žvelgsime į rudeninį dangų, norinčius dalyvauti spektaklyje – stebėjime kviečiame pasiimti apklotus. Nemuno saloje su „Viduramžiai LT“ komanda rengiame ir demonstraciją „Mokslo šviesos atspindžiai“, kurie primins, kad ši vieta greitai taps ir „Mokslo sala“.
Rugsėjo 15 d. į Kauno gatves išriedės keletas autobusų su lektoriais ir klausytojais. Mokslo žinias pateiksime mobiliai, kartu stebėdami Kauno ir Lietuvos mokslui svarbius objektus. Vienas iš autobusų lankytojus nuveš į Lietuvos aviacijos muziejų. Ten vyks orientavimosi varžybos „S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas – Lietuvos aviacijos lopšys“. Kituose autobusuose Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus direktorius Tauras Mekas dalinsis žiniomis apie mediciną ir farmaciją, o architektas Jurgis Rimvydas Palys pasakos, kas formuoja Kauno miesto dvasią. Po to autobusai pasuks į prekybos ir laisvalaikio centrą „MEGA“. Čia vykstanti mugė „Mūsų ateities pasaulis“ sukvies jos dalyvius ir lankytojus eksperimentuoti. Vaizdžiai demonstruojami mokslo reiškiniai skatins į mokslą pažvelgti kitaip. Renginio programoje dalyvaus šešių Lietuvos gimnazijų atstovai iš Kauno (Jėzuitų, „Saulės“, „Varpo“, „Vyturio“, VDU Rasos) ir Anykščių (Jono Biliūno). Sulauksime svečių iš Punsko – Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjaus. Eksperimentų programą papildys KTU Informatikos, Elektros ir elektronikos fakultetų, VDU Gamtos mokslų fakulteto, Kauno kolegijos, prekybos ir laisvalaikio centre „MEGA“ įsikūrusių vaikų edukacinio pramogų centro „CurioCity“ bei kontaktinio zoologijos sodo „Zoopark“ komandos. Bus pristatyta ir Lietuvos zoologijos sodo programa. Jūsų laukia fizikos, chemijos, biologijos mokslų eksperimentai, optikos bandymai, mikroorganizmų pasaulio ant mūsų rankų paieška. Mėgstančių konstruoti lauksime kūrybinėse inžinerijos dirbtuvėse FabLab Kaunas. Susipažinsite su žmogaus kūno paslaptimis, atsakingo rūšiavimo abėcėle, išgirsite svarbią informaciją apie saugotinus gyvūnus. „Kvapų simfonija“ padės lengviau rasti kelią į mugės vietą, o bandymai pažadinti žaibus kvies prieiti arčiau. Mugės dalyviai lauks drąsiai įsijungiančio į eksperimentus jaunimo, bet programa tiks įvairaus amžiaus lankytojams.
Projektą rengia VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“. Jį finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.
Komentarai