Apie mus
2004 metais Vilniuje ir Kaune įvyko pirmasis Mokslo festivalis. Jis buvo organizuojamas kartu su Lietuvos mokslų akademija ir Britų taryba (tuometinė direktorė Lina Balėnaitė), kurios dėka į Lietuvą atkeliavo paroda apie Jungtinės karalystės kosmines programas, tyrinėjančias kometas, Venerą, Saturną ir jo palydovą Titaną. Programą papildėme paskaitomis ir eksperimentais iš astronomijos, astrobiologijos, aeronautikos sričių. Buvo kalbama apie galaktikų susidarymo mechanizmus, augalų auginimą kosmose, kvantinę gyvybės prigimtį ir raketines technologijas. Prof. Monika Grady iš Londono gamtos istorijos muziejaus pasakojo apie meteorituose slypinčias paslaptis, o akad. Artūras Žukauskas (buvęs VU rektorius, o dabar – LR Seimo narys) – apie augalų valdymą šviesa ir kosminius sodus. Chemijos fakulteto studentai laboratorijoje atkūrė procesus, kurie prieš šimtus milijonų metų galėjo vykti Žemėje. Per dvi savaites įvyko keliolika renginių.
2005 metais mūsų ilgalaikiais partneriais tapo kompanija „Microsoft Lietuva“ (tuometinis gen. direktorius Mindaugas Glodas). Įvyko 36 renginiai Vilniuje ir Kaune, o taip pat kartu su astronomais organizavome pirmąją Europos tyrėjų naktį rugsėjo 23 d.
2006 metais trečiajame Mokslo festivalyje įvyko 42 renginiai. Prie partnerių prisijungė UAB „Fermentas“ (dabar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“). VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“ tapo Europos mokslo renginių asociacijos nare ir įsijungė į tarptautinį mokslo festivalį „WONDERS“. Todėl programoje dalyvavo mokslo populiarintojų grupė iš Šveicarijos. Mes išsiuntėme tris eksperimentuotojų grupes į Olandijos mokslo savaitę „Wetenweek“.
2007 metais prie partnerių prisijungė UAB „Teva Baltics” ir UAB „Ekspla”. Organizavome parodą konkursą „Mokslo veidai“. 2009 metais pradėjome festivalio atidarymą filmu ir šią tradiciją tęsėme dešimt metų. 2010 metais prie Kauno ir Vilniaus prisijungė Klaipėda, o 2011 metais renginiai išsiplėtė į penkis didžiausius šalies miestus. Kasmet auga ne tik renginių įvairovė, prie festivalio programos prisijungia vis daugiau miestų ir rajonų. Mūsų partneriais prieš kelerius metus tapo ir kompanija „Biotechpharma”. Informaciją apie Mokslo festivalį padeda skleisti informaciniai partneriai: Lietuvos Nacionalinis radijas ir televizija, žurnalo „Ar žinai kad” redakcija.
Per devyniolika metų Mokslo festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Dvidešimtojo, jubiliejinio festivalio renginiai 2023 metais vyks neįprastu laiku, birželio 1-9 dienomis jau dvidešimtyje miestų ir rajonų. Pirmą kartą festivalio lektoriai svečiuosis Lenkijoje bei Latvijoje. Renginių skaičius vėl viršija tris šimtus penkiasdešimt. Kuriant Mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Užsimezgė glaudūs ryšiai su keliomis dešimtimis mokyklų ir gimnazijų, su universitetais, kolegijomis, aukštųjų technologijų įmonėmis, muziejais. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Norime, kad ypač jaunieji lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti. Kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.